„Uprzedzenia do Murzynów to najgorsza z chorób, na jakie cierpi społeczeństwo” (Albert Einstein)

Afryka to najbiedniejszy kontynent. Niestety ciężkie warunki klimatyczne i przyrodnicze nie sprzyjają uprawie roli. Wielu ludzi głoduje, co gorsza – wiele dzieci głoduje. Zapewne każdy z nas widział murzyńskie dzieci z ogromnymi, okrągłymi brzuszkami. Niestety, nie są to oznaki przejedzenia – wręcz przeciwnie. Ich brzuchy wydęte są z głodu. Całe rodziny, plemiona żyją w skrajnym ubóstwie. Problemem jest również brak higieny, niezrozumienie tego problemu. W Afryce rozprzestrzenia się bardzo wiele chorób, ale najwięcej spustoszenie sieje AIDS. Bardzo wiele osób jest zarażonych wirusem HIV. Większość nie wie, że jest nosicielem. Co więcej, większość nie wie, jak poważna jest to choroba. Bardzo szybko się ona rozprzestrzenia z powodu braku higieny. Poza tym Murzyni w plemionach współżyją ze sobą bez ograniczeń, a tym samym przenoszą chorobę. Na tę chorobę chorują również dzieci. Wokół miast powstają dzielnice skrajnej nędzy, tzw. slumsy.
Podstawowym problemem Afryki jest skrajna bieda. Tutaj ludzie naprawdę umierają z głodu – taki stan rzeczy dotyczy około 15 % społeczeństwa. Drugim problemem jest brak świadomości społecznej na temat potrzeby higieny – ludność nie zdaje sobie sprawy skąd biorą się choroby i dlaczego trzeba dbać o higienę. Kolejny problem to szybko rozprzestrzeniające się choroby – w tym głównie AIDS. W Afryce żyje bowiem najwięcej ludzi zarażonych wirusem HIV.

Do Afryki wciąż wysyłana jest pomoc. Wyjeżdżają wolontariusze, którzy niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Wyjeżdżają misjonarze, którzy niosą ze sobą naukę wiary, a także kaganek oświaty. Dzięki nim w Afryce powstają nowe szkoły. W akcje humanitarne włączają się nawet sławni ludzie. Takim pozytywnym przykładem może być tutaj choćby hollywoodzka gwiazda, Angelina Jolie, która nie pozostaje obojętna na problemy afrykańskich dzieci i wspiera finansowo różne akcje. Powstają akcje typu „adoptuj dziecko” – każdy z nas może pomóc stają się jakby zastępczą rodziną dla danego malucha i wspierać go wysyłając mu pieniądze.
Własna strona www za darmo - sprawdź